Варіації на теми геополітики


Будь-яка Велика Нація у своєму арсеналі має підкріплену якимось логічним або алогічним доказом ідею власної вийнятковості. Москалі підкріплювали свою діяльність ідеєю Третього Риму (а в часи соціалізму - ідеєю ІІІ Інтернаціоналу), французи - ідеями свободи, рівності, братерства, британці часів Імперії - місією білої людини, німці періоду гітлеризму - ідеєю арійської обраності. Чому б для України не використати усі можливі (навіть науковоподібні) засоби для підкріплення ідеї Української Імперії.

Згідно класичної міфології боги (чи Бог) створили світ за моделлю і, закінчивши роботу, вирішили зберегти цю модель, розташувавши її в центрі Всесвіту.
Якщо така модель дійсно існує, то для неї повинні виконуватися деякі правила:
1) Модель створена на початку формування світу, а тому гірські породи, що входять до її складу, повинні мати вік у кілька мільярдів років.
2) Головні риси рельєфу Землі повинні відбиватися на моделі.
3) У зв’язку з серединним положенням моделі через її землі повинна проходити більшість завоювань та великих переселень.
4) Кордон мід великими культурними регіонами повинен проходити через землі моделі.
5) Якщо не всі, то хоча б частина основних культурно-демографічних вузлів Землі повинна мати свої відповідники на моделі.

Застосуємо ці правила для пошуку.

1) Першому правилу відповідають породи платформ (всього їх не набереться і півтора десятка).
2) Для глобального рельєфу планети характерна більша океанічність півдня та континентальність півночі, отже другому правилу відповідають частини платформ, що виходять на південь до водних басейнів.
3) Якщо врахувати два попередні правила, то єдиним регіоном, що відповідає ще й третьому правилу є Північне Причорномор’я від Волги до Карпат (такі вузли великих переселень та завоювань, як Близький Схід, Середня Азія, Південна Європа, Центральна Америка мають вік гірських порід менший за 1.5 млрд. років). Через Північне Причорномор’я пройшло дуже багато народів: кіммерійці, скіфи, сармати, греки, перси, македонці, римляни, готи, гуни, авари, угорці, варяги, печеніги, половці, монголо-татари, литовці, поляки, турки, росіяни, німці.
4) Четвертому правилу Північне Причорномор’я відповідає також: кордони між світами кочівників та землеробів, античного Середземномор’я та Великого Євразійського Степу, православ’я, ісламу, католицизму та буддизму (Калмикія). В наші часи Північне Причорномор’я знову опинилося на кордоні (лінії фронту «тихої війни») між трьома великими світами - постіндустріальним Заходом, деградуючою Росією та ісламським Півднем.
5) Щоб з’ясувати, чи є відповідність між культурно-демографічними центрами на моделі та у світі, порівняємо світ і Причорномор’я. Подібно до Африки, що вклинюється в океанічну південну півкулю, у Чорне море вклинюється Крим. Найвирішальнішою точкою у першому випадку стає Кейптаун (контролює перехід з Індійського океану в Атлантичний), у другому - Севастополь (контролює прохід між східною та західною частинами Чорного моря). Проведемо через ці дві точки лінію. Подібну лінію проводимо ще через два пункти - Нью-Йорк (штаб-квартира ООН) і Київ (столиця і головний культурний центр Північного Причорномор’я). Відстані між точкою перетину цих ліній (біля Дніпропетровська) і точками у кожній з пар міст співвідносяться, як 21 до 1. Можна перелічити ще декілька подібних пар:
Лагос (найбільший порт найпотужнішої країни Екваторіальної Африки) - Херсон (великий порт Північного Причорномор’я);
Делі (столиця Індії - однієї з найгустонаселеніших країн світу) - Донецьк (центр найгустонаселенішої області України);
Бразиліа (столиця найпотужнішої держави Південної Америки) - Кишинів (столиця Молдови).

Двійником боліт долини ріки Конго на моделі буде затока Сиваш (Гниле море).
В азійське ісламське море Близького Сходу вклинюються дві держави - християнський Кіпр та юдейський Ізраїль. Їх відповідниками на моделі є острови Мала та Велика Хортиця.

Північно-Атлантичний хребет (за Платоном саме тут знаходилася міфічна Атлантида) має свого відповідника на моделі - низку давніх протоміст Трипільської культури на Черкащині.
Двійником Тібету є Донецький кряж.

Відповідником Антарктиди стануть Понтійські гори (Туреччина), нафтогазового Західно-Сибірського району - Шебелинське родовище на Харківщині.

Окрім співвідношення 21:1 виявляються й інші (наприклад,корінь квадратний з 21:1), але всі вони повторюються відносно того самого центру, що біля Дніпропетровська (48°25’ північної широти, 35°10’ східної довготи) і більшість з них пов’язана із попередніми парами:

Нью-Йорк - Копенганен - Київ
Лагос - Троя - Херсон
Нджамена - Стамбул - Каховка
Кейптаун - Александрія (Єгипет) - Севастопіль
Антанаріву (Мадагаскар) - Пальміра - Керч.

На думку Л. Гумільова білоруси є реліктовим етносом (на відміну від українців вони не пережили нового творчого піднесення типу козаччини). Якщо продовжити лінію від точки перетину центру моделі через столицю білорусів Мінськ та відкласти на цій лінії відстань завдовжки: корінь квадратний з 21 рази більшу за відстань від центру до Мінська, - отримаємо острів Ісландія. На думку багатьох дослідників ісландці є реліктовими вікінгами.

Німці часів Гітлера підкреслювали своє арійство теоріями Горбігера (світова крига, падаючі місяці, корінні раси), росіяни орієнтувалися то на ідеї православ’я, то на марксистсько-ленінську догматику. Ідея Української імперії може спиратися на ідею обраності українців, як народу, що з’явився та живе у центрі світу.

Звичайно, можна співвідносити Донеччину із зоною впливів індуїстської цивілізації, Луганщину - з Китаєм, а статую Свободи в Нью-Йорку із статуєю Перемоги в Києві, але тим не менше зараз і надалі нам слід тримати у пам’яті пророчі слова «залізного» Бісмарка: «Хто контролює Україну - той контролює Європу, хто контролює Європу - панує над світом».

Северин Никодимка

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины