УВЕРТЮРА В СТИЛІ ДЗЕН


Традиційно політична думка не виходить за власні межі, в яких є що втрачати. Від перших гракхів і до наших днів предмет політики зводився до перерозподілу матеріальних цінностей, територій чи влади, тобто до гешафоту. Сучасна політика - це політика базару, де ступінь життєвого ризику торгаша цілковито узалежнений від вартості його товару, натомість границя зухвалості розбійника відсутня.

Розумне безумство політиків не знає напівтонів: або експлуататор, або експропріатор. Зрештою, останні цікавіші. Єдино УНА не має в цьому світі ні зобов'язань, ані надбань і тому він належатиме (чи вже належить) їй. УНА, власне, і є тим важелем повороту світу про який мріяв Архімед. Політика з огляду на наслідки - це ілюзія політики, яка не сягає далі підготовки до підготовки. Політика невтручання - є невтручанням у політику. Наслідки політики стануть відомі лише завдяки самій політиці, а не її увертюрі.

Як некрологу повинна передувати смерть, так явище завжди передує поняттю. Подія отримує значення не в силу того, що відбулася, а через те, що стала фактором колективної свідомості. Згадка про УНА-УНСО вже викликає певні образи навіть під ОМОНівською лобовою кісткою. Ми залишаємо сумнівне щастя журналістів, науковців від політики чи інших жерців одноокого розуму ламати пера навколо інтерпретації УНА, чи параноїдальних пошуків аналогій. Не є важливим у що і як віриш, чи за катехізмом, чи за Вольтером, єдиноважливим є сам факт віри. Хто палить чужі храми, повинен забути про помсту чужих богів.

Віра в своє покликання є підставою нашого формотворчого штилю життя і політики зокрема. Щоб виготовити вдалий ніж замало знання про матеріал і способи його обробки, необхідна ще уява, хороший смак. Ніж - це шмат металу і коштовне руків'я, це довершеність поверхонь, правильність, пропорція, гармонія ліній, тобто відчуття форми. Без цього майстер є ремісником, а політик - рабом колективних (або своїх) забобонів, замість бути володарем своїх вчинків. Політика завжди є жертвою абстракцій, питання лише в тому, наскільки вона спонукає до дії. Хто вийде зараз на барикади за поправки до конституції? За демократію? А за правоє дєло дзену є кому поборотися. Провидіння наділило людей розумом і очевидно поступило необачно, не навчивши їх при цьому ним користуватися. Інакше не довелося б педагогам з УНСО так довго пояснювати банальні істини, що коли тебе б'ють це далеко не те саме, коли б'єш ти.

Очевидно час володіє окрім напрямку ще й густиною. З УНА-УНСО почалась епоха щільного часу, де важать звершення, а не переконання. І будь ти хоч тричі соціаліст, то чому ти не в Перу чи Болівії?

Злочин, а не лояльність є умовою існування порядку. Естетизм УНА сягає далі білих рукавичок, а УНА-УНСО буде розгрібати авгієві стайні цього світу аж до повної перемоги. Перемоги дзену.

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины