ЛИСТ В ПОРОЖНЕЧУ


В безпосередньому наближенні ворога, стріляючи, окопуючись, переховуючись, нападаючи, бійці подібні до бомжів. Присутність смерті спрощує. Чим далі від фронту, тим вояки бравіші, зухваліші, тим більше мають зброї, бронежилетів, нашивок, в глибокому запіллі вояки вповні подібні на образ вояка в твоїй свідомості.
Дехто з одномірних, побачивши бійців УНСО, був розчарований тим, що вони виглядають як ті, що на фронті, а не ті, що в тилу.

Уявляють підпілля: обличчя в масках, батальйони вночі вкрадаються в сонне місто, явочні квартири, радіоміни, паролі, чорні окуляри. Все це буває потрібне настільки, наскільки "понти" є підставою політики.

Але втаємничені знають, що це поет-романтик може хотіти виглядати як терорист, а терорист мусить виглядати як поет-романтик. Це справа безпеки і справа смаку.

Сила переховується в порожнечах між формою і змістом. Чим більше порожнечі тим більше сили.

Страшно, коли знаряддя не відповідає функції. Коли ходить перехожий - це не страшно. Страшно, коли ходить мрець. Не вражає пістолет, що стріляє. Вражає, коли стріляє стіл. Страшно, коли буденні люди починають робити неочікувані рухи, коли звичні речі і звичні люди раптом витворяють щось абсолютно невластиве.

СТРАХ - це обвал логіки.

МИ - це стіл, що стріляє.

Славко якось розказав мені, що десь вичитав за одну дівчинку в Японії, яка в шістнадцять років брала участь у пацифістському русі. Якось студентська демонстрація, до якої вона приєдналась, була брутально розігнана поліцією. Всі були побиті. Дівчинка відчула, що її гідність принижено, попередні уявлення про світ перестали мати місце. Вона стала перед новими питаннями і в пошуках відповідей звернулася до свого діда, бувшого офіцера імператорської армії, людини доброго виховання і цікавої біографії. Той процитував їй слова монаха, ім'я котрого з сімнадцятого століття шанується в Японії. Монах з подібного приводу висловився так: "Одна людина - одне вбивство". "Так ось, він не мав рації, - сказав дід, - одна людина - багато, дуже багато вбивств".

Дівчинку звали Фукіморо. Вона стала однією з найбільш відомих терористок двадцятого століття.

А я скажу так: "Багато людей - жодного вбивства". Це члени філософського гуртка здатні до революційного терору, а банді ліпше вдається блеф.

Лицарські об'єднання діяли як чернечі братства саме тому, що не було більшої невідповідності. Так сильніше виходило.

Вони нас своєю демократією. Ми їх нашим революційним ненасильством.

Націонал-соціалістів погубили не союзники, а поганий смак. Для чого на есесівських кашкетах були черепи, а не фіалки?

Механізмом прирощення сили від невідповідності форми сутності є революція.

Революція здійснюється щоразу, як вихід за межі детермінованої системи, туди, де старі детермінанти втрачають сенс. Наприклад, існують якісь можливості ведення війни, існує світ, зумовлений цими можливостями, і події перебігають цілком в річищі цих можливостей. Свобода здійснюється у виборі з можливостей, що існують. Більша свобода полягає у тому, щоб стати над, щоб винайти стрем'я, або шаблю, або впорядкований стрій кавалерії, або прибити тези на церковні двері і цим зруйнувати стару систему детермінант, посміявшись над попередніми способами ведення війни. "Свобода - суть негативний атрибут краси душі". Після революції зміст поступово заповнює нову форму і революція потрібна знову.

Повстають не проти установ, а проти технології. Будь-яка революція є технологічною революцією, і щоб нам не втирали за консервативну революцію, будь-яка революція є революцією зліва. Але ліва має сенс в присутності правого. Не несприйняття - а знудження. Не заперечення - а перевищення. Переможене не тоді, коли знищене, а тоді, коли зневажене.

Перебування НАД - є дзен.

Наш дзен має до дзен-буддизму таке саме відношення, як ALSO SPRACH ZARATHUSTRA Ніцше до зороастризму.

Дзен - це не порожнеча, це присутність порожнечі. Присутність порожнечі поряд з переповненістю. Де переповненість має не меншу цінність, ніж порожнеча. Я гойдаюсь на хвилях власної меланхолії і рефлексую на дозвіллі. Гойдатись на хвилях - значить перебувати над ними.

Людина - це море. Ввійти в дзен - значить запустити човник.

Раніше я думав, що Євангельські заповіді - це моральні абстракції для застосування в пустелі. А насправді - це практичні поради з революційного досвіду. Треба любити ближнього якомога інтенсивніше - це заощаджує час, а любов до Бога допомагає пережити тюрму.

Гойдатися на хвилях - це стрибати з хвилі на хвилю, з вершини на вершину, весь час намагаючись перебувати в екстремумі. Душа переповнена і все, чим вона переповнена, може бути використане, як зброя.

Душа - накопичені стани. Стани - органи дії. Людина несе в собі взаємопротилежні рефлекси та стани для того, щоб перемагати.

Необмежені амбіції і велика скромність дають панування.

Руйнівна агресія і відраза до насильства зумовлюють шляхетність. Інстинкт самозбереження і воля до смерті народжують силу. Любов до жінок і целібат підіймають дух.

Бунт і дисципліна складають революцію.

Лівою і правою руками необхідно бити по черзі.

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины