Андрій Шкіль інспектуватиме українсько-молдавський кордон


“На законній українській землі поставлено незаконний молдавський пост”,− так прокоментував конфлікт 17 липня на українсько-молдавському кордоні народний депутат Андрій Шкіль.

На його думку, це безпрецедентний випадок в історії України, і якщо Міністерство закордонних справ та СБУ нашої держави не відреагують належним чином на цю подію, то, за словами Андрія Шкіля, „для чого утримувати їх апарат?”.

Суть конфлікту в тому , що 17 липня озброєні автоматами молдавські прикордонники без якихось попереджень вдерлися на територію буферного гідровузла ВАТ „Дністровська ГЕС”, що розташований на середині річки на кордоні з Молдовою. Сам гідровузол належить до території міста Новодністровськ Чернівецької області, однак тепер його охороняють два молдавські прикордонники. Причиною вторгнення, очевидно, є відсутність демаркації Державного кордону України з Молдовою.

Наразі можна висувати лише припущення, оскільки про молдавську позицію невідомо, а українське дипломатичне відомство поки що нічого не зробило, щоб така позиція з’явилася. Тим не менше, за версією про відсутність демаркації, можна говорити про те, що Молдова домагатиметься того, щоб кордон проходив по середині фарватеру ріки Дністер, а відтак частина гідровузла повинна належати саме Молдові.

Про спробу встановити кордон по фарватеру вчора у Львові говорив і народний депутат Андрій Шкіль. Він вважає, що українське МЗС не відреагує на ситуацію, водночас відповідна реакція обов’язково з’явиться з боку Верховної Ради, коли народні депутати знову зберуться після канікул. „Я би хотів, щоб розігнали все Міністерство закордонних справ”,− зазначив Андрій Шкіль. За його словами, Україна не повинна роздавати своїх територій, оскільки в світовій практиці нема закону про те, що кордон обов’язково проходить по середині фарватеру ріки, − радше, це явище, ніж усталена норма.

Народний депутат також нагадав, що Дністровську ГЕС будувала саме Україна, і, згідно з домовленостями між Молдавською РСР та Українською РСР, територію, на якій мали будувати гідроелектростанцію, спочатку було передано Українській республіці. Тому Молдова і Україна (як правонаступники радянських республік) повинні враховувати цей факт.

Наразі, як заявив Андрій Шкіль, він планує особисто проінспектувати ситуацію на Дністровській ГЕС, − він і , можливо, ще декілька депутатів у серпні відвідають конфліктну ділянку на кордоні.

Тарас ПАНЮТА, Ратуша

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины