20 грудня 2005

Історія має властивість повторюватися особливо коли це торкається газу


Зараз, коли питання національної гідності в Україні нарешті досягло економічного значення, вартісними стають наші історичні надбання. Стосунки з сусідами Україна будувала різноманітно. Часом активно обороняючись, часом пасивно атакуючи, але ніколи не міняли гідність на гроші чи тим пак вибори.

Отже, пані та панове.1674 рік. Дипломатичне листування між султаном Махмудом IV та Кошовим Отаманом Славного Війська Запорозького Іваном Сірком.

"Султан Махмуд IV козакам запорозьким. Я, султан, син Магомета, брат сонцю й місяцю, нащадок і ставленик Аллаха, володар царств Македонського, Вавілонського, Єрусалимського, Великого і Малого Єгипту, цар над царями, державець над державцями, надзвичайний лицар, якого ніхто не переможе, невсипущий хоронитель гробу Ісуса Христа, оборонець самого Аллаха, надія і утіха мусульманів, страж і великий заступник християн, - наказую вам, запорозькі козаки, склонитись під мою руку з доброї волі без ніякого змагання, і мене вашими нападами не обурювати. Султан турецький Махмуд
Четвертий."

Відповідь.

"Ти шайтан турецький, проклятого чорта брат і товариш і самого люципера секретар! Який ти в чорта лицар, коли ти голою дупою їжака не вб’єш? Чорт висирає, а твоє військо пожирає. Не вартий ти синів християнських під собою мати;твого війська ми не боїмося, землею й водою будемо битися з тобою. Вавілонський ти кухар, македонський колесник, єрусалимський броварник, олександрійський козолуп, Великого і Малого Єгипту свинар, армянська свиня, татарський сагайдак, кам’янецький кат, подолянський злодіяка, самого гаспида нащадок і всього світу і підсвіту блазень, а нашого Бога дурень, свиняча морда, кобилячий хвіст, різницька собака, нехрещений лоб - хай би взяв тебе чорт! Отак тобі козаки відказали плюгавче!

Числа не знаєм, бо календарів не маємо, місяць на небі, год у книжці, а день у нас такий, як і в вас, поцілуй же в сраку нас!

Кошовий отаман Іван Сірко зо всім Кошем запорозьким"

Отак ось. Правда над ними не висіла страшна загроза зниження ВВП аж на 3% у рік. Всього лише могли Богу души віддати...

Що ж було далі? З чим прийшли і з чим пішли турецькі здирники?

Далі була інтервенція, тобто захоплення нашої землі турецькими наїзниками. А потім турки та їхні союзники були повністю розбиті. Полягло біля 13.5 тисяч яничарів. Невеликий загін турків козаки помилували й узяли в полон.

Кримський хан побачив це побоїще бовкнув свою знамениту фразу - Сірко шайтан, а не чоловік! Ну, й дав драла у Крим.

Сірко, щоб помститися зраді татарів (договір був) зібрав 20 000 козаків и весною наступного року через Сиваш увірвався до Криму. Запорожцям вдалося захопити Ак-Мечеть (Сімферопіль) и Бахчисарай. Хан злиняв в гори. Більшу частину його скарбів та частину гарему козаки захопили. Звільнили біля 7000 полонених. Але вже не все ці "обусурманені" українці захотіли повертатися домів. Коло 3000 вирішили повернутися до Криму. Отаман наказав зібрати наймолодших козаків и...Ну перерізали юніори всіх...

Потім Сірко сказав, глядячи на побоїще: "Простіть мені, брати мої! Але ліпше вам спати тут до страшного суду Господнього, аніж розповсюджуватись у Криму, на безголів’я рідній вашій землі, а собі без святого хреста на вічну погибель!"

Такі звичаї були.

Коли брати ці витоки за підстави нашої нинішньої діяльності то дуже легко буде відпвісти на усі болісні питання цього моменту: «Що ж робити зараз нам зі своїми газовими стосунками з Росією»? «Яким чином цей історичний досвід використати сьогодні»?

І що робити сьогодні кожен, добродії, вирішує для себе сам.
Тарасик Чорновіл пропонує повзти на колінах до Кремля. Там занять колінно-ліктьову позицію, розслабитися и отримувати задоволення. А що? Теж вихід із ситуації! Але для кого?

Нажаль уроки історії для невігласів, лише прогуляний час у середній школі. Але для тих, хто справді переймається долею та національною гідністю держави, прикладом слугують героїчні чини славних прадідів. У той час не було ані газу, ані питання про нього, але завжди було питання честі. Для людей честі історичний приклад тодішнього листування наших козаків


Петро Семенчук

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины