6 січня 2006

Як українська влада мала реагувати на російські виклики. Перепис від Тимошекно


Звичайно, всі очікували на реакцію залізної леді української політики. Вона не забарилася й не розчарувала. Вона згадала все: й кримінальні справи й подання до суду. З упевненістю можна твердити, З Юлією Тимошенко в України був би газ й не було національної ганьби, після підписання кабального контракту.

Її виступи з приводу газового шантажу, надихають і дають підстави на нерозчарування в українській політиці. Тимошенко завжди послідовно і впевнено доводить про необхідність розбудови України і першою заявляє те, що незабаром освоюють лідери політичних сил в Україні. І саме її позиція й буде у подальшому визнана найвідповіднішою для держави.

Подивимося як це було у хронології. Почнемо з розгляду розірвання транзитних зв’язків.

Зв’язки "транзит-газ" розірвано. Україна може позбутися газотранспортної системи

Тимошенко заявляє, що в результаті угоди про врегулювання газової кризи, підписаної російським "Газпромом" та українським "Нафтогазом", Україна може позбутися газотранспортної системи.

"Цією угодою створене спільне підприємство і передбачено, що в статутний фонд цього підприємства будуть внесені фінансові ресурси, а також активи. Я стверджую, що в якості таких активів в усних домовленостях було передбачено вкладання в "РосУкрЕнерго" частини нашої газотранспортної системи", – сказала Тимошенко на прес-конференції у четвер, 5 січня.

Вона заявила також, що компанія "РосУкрЕнерго" зараз набирає кредити, щоб пізніше заявити про своє банкрутство і неплатоспроможність, і розрахуватися за кредитами газотранспортною системою України. Тимошенко назвала "РосУкрЕнерго" "напівкримінальною структурою" і зазначила, що звертатиметься до Служби безпеки України з вимогою розслідування її діяльності.
"Ми вимагаємо припинити будь-які комерційні стосунки з "РосУкрЕнерго" і звертаємося до СБУ, щоб вона розслідувала, хто є засновником цієї кримінальної структури", – сказала Юлія Тимошенко.

За її словами, угода про вирішення газової кризи свідчить про те, що "насправді через посередництво "РосУкрЕнерго" таки прийняли ціну газу від Росії 230 доларів за тис. куб. м.".

"При чому ця ціна абсолютно не зафіксована на якийсь період. Вона буде потім визначатися по формулі, яка не надана в цьому документі і ми не застраховані від того, що через кілька місяців ця ціна буде спонтанно підніматися", – додала Тимошенко й заначила, що ціна на транзит російського газу українською територією зафіксована цим договором на 5 років як незмінна.

"В цій угоді прийняте, на мій погляд, злочинне рішення, де розділили транспортування російського газу через територію України і відмежували від ціни закупки російського газу, тобто розірвали зв’язку транзит-газ", – наголосила Юлія Тимошенко. Саме ця зв’язка, на її думку, була запорукою стабільності постачання російського газу до 1 січня 2009 року.

Кримінальна справа проти українських чиновників за зраду національних інтересів…

Юлія Тимошенко проситиме Генеральну прокуратуру України порушити кримінальну справу проти керівництва Міністерства палива та енергетики України і НАК "Нафтогаз України". Про це вона заявила на прес-конференції у четвер, 5 січня.

"Підготовлено заяву до Генпрокуратури України про порушення кримінальної справи проти посадових осіб Міністерства палива та енергетики і НАК "Нафтогаз України", – повідомила Тимошенко.

Вона зазначила, що у заяві пропонується порушити карну справу за ст. 111 (зрада національних інтересів), 364 (перевищення посадових повноважень) і 365 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. За цими звинуваченнями Тимошенко також вимагає від Верховної Ради відправити голову НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка і міністра палива та енергетики Івана Плачкова у відставку.

За словами Юлії Тимошенко, заяву до Генпрокуратури буде передано вже сьогодні. Крім того, сьогодні вона також має намір подати заяву до Печерського райсуду Києва, аби оскаржити протокол про постачання російського газу в Україну за ціною 230 доларів за тисячу кубічних метрів, підписаний напередодні Олексієм Івченко.

Нагадаємо, Блок Юлії Тимошенко вважає підписання цього документа між НАК "Нафтогаз України" і РАО "Газпром" зрадою національних інтересів України. З відповідною заявою вчора виступив керівник виборчого штабу Блоку, екс-голова Служби безпеки України Олександр Турчинов.

…Й до суду за підписаний Івченком протокол про постачання газу в Україну

Юлія Тимошенко оскаржить у суді підписаний напередодні головою НАК "Нафтогаз України" Олексієм Івченком протокол про постачання газу до України.

"Ми підготували позовну заяву під моїм підписом до Печерського районного суду, щоб визнати неправомірною цю угоду", – сказала вона на прес-конференції у четвер, 5 січня. За її словами, позов буде направлено до суду вже сьогодні.

При цьому Тимошенко зазначила, що текст позовної заяви буде також розміщено на веб-сайті, і закликала усіх громадян України звернутися із подібними заявами до судів.

Олег Гречко

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины