1 листопада 2002

Андрій Шкіль: Інтернет-конференція на сайті Майдан


Інтернет-конференція з Головою УНА-УНСО Андрієм Шкілем відбулась на сайті Майдан 30 жовтня 2002 року.

Мартинюк

Чи був шанс вивести українських закладників до штурму?

Андрій Шкіль

Звичайно був. Хоча і незначний. Для того, щоб скористатися з цього шансу, ми прибули в Москву. В мене, Чорновола і Чубарова є зв"язки які можна було задіяти, для того, щоб увійти в переговорний процес щодо українських заручників. Це в свою чергу розвантажило б ситуацію для того щоб звільнити всіх інших.

Л. К.

Здається 24 жовтня Ви висловили припущення, що захоплення заручників в БК є інсинуацією. Що Ви мали на увазі? Чи і зараз Ви продовжуєте так вважати? Якщо так, то про чию інсинуацію йдеться? Дякую.

Андрій Шкіль

Не інсинуацію, а інспірацію – це різні речі. Я продовжую стверджувати, що
1. російські спецслужби мали інформацію про підготовку теракту.
2. вони також знали що чеченці не збирались підривати комплекс, а планували захоплення як інформаційну акцію.

123

За Вашими джерелами, чи відповідає дійсності інформація про те, що бойовики збиралися/були згодні відпустити українців?

Як Ви можете оцінити діяльність урядовців, спрямовану на звільнення українських громадян?

Андрій Шкіль

Я вважаю, що така діяльність була вкрай незадовільною і взагалі не мала на меті ВИЗВОЛЕННЯ українських громадян, а мала якісь інші загальнополітичні цілі.

Питання

Якщо Ви згодні з такою оцінкою, чи не збираєтесь Ви особисто або Ваша фракція поставити у ВР питання про заслуховування звіту урядовців (мабуть, Марчука або Зленка) про їх дії у цій ситуації, коли через нехтування урядовцями своїми прямими обов*язками загинули громадяни України, і прийняття постанови з оцінкою їх дій? Хто, як не ВР, що представляє всіх громадян, має контролювати і оцінювати дії урядовців в такій ситуації, коли йдеться про рятування життя громадян?

Андрій Шкіль

Відповідь на 2 ваших питання

1. інформація про те що були наміри звільнити українських заручників є абсолютно правдивою. Обгрунтовується це тим, що ініціатива була з боку Бараєва. Мотивація - це була найчисельніша іноземна група, і чеченці завжди з повагою ставились до України і до українців, що завжди підтримували чеченців які боролись за свою свободу.
Ще одне - у одного з народних депутатів був контакт з захопниками.
"Ми можемо відпустити але немає гарантії що вони на виході не будуть ростріляні росіянами і списані на дії чеченців" - цитата з розмови з чеченцями.

2. дії посадовців - ми будем вимагати звіту і МЗС(Зленка) і РНБО (Марчука). Хоча МЗС принаймні не заважав нам у роботі і не звинувачував у "співпраці з терористами", як це робив Є.Марчук.

Наша поїздка була санкціонована ВР і від МЗС було послано відповідного листа до посольства України в Росії з вимогою всебічної допомоги для нас.

Загалом ми прагнули розширити можливість контактів для посольства з метою звільнення заручників. Захопники відавали би наших громадян лише представникам посольства, навіть якщо переговорний процес вели ми.

Марічка Галабурда-Чигрин

Пане Андрію!

Привіт Вам з Сіднею - Австралії!

1. Чому Ви були впевнені, що Вам вдасться дістатися до бойовиків в Москві?

2. Ви згадуєте, що Вас і посла України послали десь. Але, осільки нам відомо з іншими послами говорили у штабу нормально. Чому до Вас таке відношення?
Хай до Вас - Ви же голова УНА-УНСО ( не хотіли Вас може особисто, бо знають про поміч попередню чеченцям) - а до Тараса Чорновола чому? І до третього Вашого колєґи?

3. Чи Вам удалося хоч з будь ким з українців поговорити після їх звільнення з лікарні?

4. Як зареаґували Ваші колєґи у ВР на може невдалу поїздку ВАШУ?

Вітаю Вас, Тараса Чорновола і пана Рафата за Вашу мужність!

МАРІЧКА

Андрій Шкіль

1. Чому Ви були впевнені, що Вам вдасться дістатися до бойовиків в Москві?

Ми не були впевнені, але мали підстави сподіватися на це у випадку, якби не заважали російські чиновники (дивіться також відповідь вище)

2. Ви згадуєте, що Вас і посла України послали десь. Але, осільки нам відомо з іншими послами говорили у штабу нормально. Чому до Вас таке відношення?

Хай до Вас - Ви же голова УНА-УНСО ( нехотіли Вас може особисто - бо знають про поміч попереднщ чеченцям) - а до Тараса Чорновола чому? І до третього Вашого колєґи?

Для них ми всі троє були однакові. Бо кожен хто не поділяв ідеї знищення всіх - і чеченців і (якщо потрібно) заручників - були ворогами.

"Послали" генерального консула, що ще раз підтверджує "повагу" Росії до України. Але є сильне враження що для них і свої громадяни є ніщо. Тобто - імперські амбіції повинні бути реалізовані за будь яку ціну.

3. Чи Вам удалося хоч з будь ким з українців поговорити після їх звільнення з лікарні?

Нас не пустили до хворих, так само як не пустили до них і представників посольства. Лише після допиту всіх іноземців слідчими з ними змогли поспілкуватися дипл. представники їх країн.

4. Як зареаґували Ваші колєґи у ВР на може невдалу поїздку ВАШУ?

Поїздку не можна назвати невдалою. От спроба допомогти була дійсно невдалою. Не тому що ми не могли чи не хотіли, а тому що нас не допустили до переговорного процесу - спочатку заблокували літак в Києві а потім і нас особисто в Москві. Реакцію колег у ВР ми почуємо за декілька тижнів.

Вітаю Вас, Тараса Чорновола і пана Рафата за Вашу мужність!

МАРІЧКА

Дякую Вам за підтримку.

Наливайко

Пане Андрію, якщо об'єктивно, наскільки ефективними могли б бути Ваші і колег кроки щодо звільнення заручників у разі неперешкоджання московитів? Ви сподівалися на авторитет УНСО?

Без явок і паролей, але, знаючи від літератора Корча про унсовські минулі контакти з чеченським керівництвом, можна уявити, що певні контакти принаймні можуть бути відновленими.

У цьому контексті – чи не було спроб вплинути на бойовиків через когось впливового в Чечні (адже московити стільки розводяться про сталий зв'язок Бараєва з Ічкерією)?

Андрій Шкіль

Особисто я сподівався на закордонні контакти: представники Ічкерії в Англії, Голандії та США. Я думаю що ці контакти дієвіші і впливовіші ніж ті що знаходяться на території Чечні. Звичайно я не розраховував що вони дадуть наказ або підтвердження щодо звільнення українців, але розраховував що ті інформзасоби що вони мають розмістять інформацію про нас і про це дізнаються захопники.

Упереджуючи питання чи знаю я арештованого Закаєва - особисто ні.

Войсхауз

Пане Шкіль, скажіть будь-ласка, яка позиція була у посла України Білоблоцького. Чи зустрічався він з українськими нардепами у Москві.
Ваша позиція по чеченському врегулюванні.

Дякую за відповідь.

Андрій Шкіль

пане Шкіль, скажіть будь-ласка, яка позиція була у посла України Білоблоцького.

Посол України зустрівся з депутатами наступного дня (після штурму) але одразу ми почали працювати з генконсулом.

Ваша позиція по чеченському врегулюванні.
Мир, виведення військ і проголошення незалежності Чеченської республіки Ічкерія.

R-Zet

Чи не видається Вам, що більше користі для заручників було б не від Шкіля-фюрера, а від Шкіля-фармацевта (яким Ви і є, здається, за основною освітою)?

Андрій Шкіль

По перше, не фармацевт а провізор. У мене вища медична освіта. По друге, мені незрозуміло поняття слова "фюрер" - поясніть.

P.S. Ви задали це питання з заздрістю чи з підй..бкою?

Roller

Слогласились бы вы сегодня обменять себя на москаля?

Зная, что вы погибните не от пули террориста а от газа москалей.

Сколько вам сейчас лет?

Андрій Шкіль

Звичайно ні. Я приїхав запропонувати свій обмін на українських громадян, хоча мені неприємно було б загинути від російського газу. В Думі достатньо депутатів щоби міняти їх на заручників.
Цікаво було б побачити наприклад реакцію механізма Жіріновського на російський газ.

Мені зараз 39 років.

Л. К.

Ваша оцінка штурму БК. Чи Ви вважаєте правомірним застосування газу?
Вчора Кореспондент.нет повідомив, що іноземні розвідки вивчають можливість використання застосованого Путіним методу у аналогічних випадках.

Андрій Шкіль

Застосування газу було абсолютно неправомірним, штурм був зайвим, все можна було вирішити шляхом переговорів.

Іноземним розвідкам нема що вивчати - ніхто офіційно ніколи не підтвердить що був застосований набір засобів, заборонений міжнародними угодами. Прикриваючись завісою секретності, вони навіть не повідомляли склад суміші і, відповідно, "антидоту". Шпиталь біля будинку не був розгорнутий тому що з самого початку у них був розрахунок по кількості жертв - 200-250, і вони вважали, що втратити стільки людей - це не проблема при такій спецоперації - така моя думка.

Л. К.

За повідомленням Мар"яни П"єцух, Ви РОЗДІЛЬНО з Чорноволом провели у Львові кожен свою прес-конференцію.
Це правда? Якщо так, то поясніть, будь ласка, чому.

Андрій Шкіль

Неузгодженість прес-конференції була суто технічною. Ні я ні він не планували бути у Львові в понеділок. Конференції організували наші референти. Ми чудово співпрацюємо з Тарасом і я думаю що ми маємо спільну точку зору на події в Москві зокрема, і на ситуацію в Україні загалом.

Serhiy Hrysch

М. П"єцух написала, що ви "є опозиційними до Росії". Чи ви себе таким вважаєте?

Андрій Шкіль

Я в опозиції до режиму, що існує в Україні. Коли Росія підтримує цей режим, я можу опонувати до неї.

Але, я вважаю що стосунки між Україною та Росією мають розвиватися за правилами рівноправності сторін. Трьом народним депутатам вперто доводили усі московські чиновники що вони є як мінімум "молодшими братами" а як максимум, дурними "молодшими братами". Захищаючи гідність народного депутата, я в свою чергу не шкодував слів та виразів. Але це не опозиція, це - позиція.

Цинік

Всі ЗМІ кажуть, що три депутати їхали в Москву, для того, щоби себе попіарити.

Андрій Шкіль

Якби я (особисто) хотів себе попіарити, я б полетів у почті Марчука, позасмагав би разом з ним під промінням телевізійних юпитерів і переконав би українську громадськість, що без мене порятунок українських громадян був би абсолютно неможливим.

Я поїхав туди з трохи іншою метою. Реалізувати її мені не дали, і я цього не приховую. Тому, про який піар іде мова?

Майдан

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины