8 травня 2003

Новітні українські репресивні традиції


Одним з наслідків тридобового страйку протесту, якій пройшов в Одесі напередодні травневих свят. стало порушення карної справи проти голови Одеської обласної організації УНА-УНСО Андрія Іщенка. Йому інкримінують організацію несанкціонованої політичної акції, порушення громадського спокою, зрив режиму роботи державних установ.

В репресіях влади проти УНА-УНСО нема нічого нового – в українській дійсності це уже стало доброю традицією, проте хвилює інше. Крім УНА-УНСО, організаторами акції виступили також ВО „Батьківщина”, СПУ, „Наша Україна” і „Братство”, причому дві останні організації мають свою неоднозначну позицію щодо того, що відбулось. Ні для кого не є таємницею, що лідер „Братства” відомий шоумен Дмитро Корчинський підгодовується від колишнього міського голови Одеси Едуарда Гурвіца, до речі, народного депутата від „Нашої України”.

Однією з головних вимог страйкарів була відставка нинішнього мера Руслана Боделана. Протистояння Гурвіца та Боделана вже набуло епічного характеру, тому не дивно, що крім опозиції відвертої, яку не влаштовує те, що коїться з містом, у страйку взяла участь і опозиція кон’юнктурна, тобто прихильники екс-мера. Відомо, що саме прибічники Гурвіца кинули значні кошти на проведення страйку, тому викликає подив той факт, що правоохоронці зацікавились саме постаттю А.Іщенка.

Одеська обласна організація УНА-УНСО неодноразово доводила свою сталу позицію щодо захисту прав і свобод пересічних одеситів. Тому вона завжди брала і бере участь у подібних акціях. Зрозуміло, чому фронт боротьби влади з УНА-УНСО перемістився останнім часом на Одесу – одеська команда УНСО є достатньо багаточисельною і однією з найактивніших в Україні.

Та А.Іщенко, розуміючи свою історичну місію, не здається і продовжує боротьбу. Так, 6 травня на прес-конференції він заявив, що владі не вдасться усунути його від подальшої участі в акціях протесту, які продовжаться 20 травня.
Владі не зламати патріота, як не зламалися 14 членів УНА-УНСО, що перебувають зараз у застінках режиму. УНСО не зламати, ми переможемо!

Слава Нації! – Смерть ворогам!

Прес-центр УНА-УНСО, Одесa

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины