18 червня 2003

Заява ЛОО УНА-УНСО щодо свідомого заниження статистичних даних кількості українського населення у Польщі


16 червня ц.р. Державне статистичне управління Польщі (GUS) провело пресконференцію, на якій був оприлюднений звіт перепису населення країни станом на 2002 рік. Згідно з даними GUS українська громада у Польщі налічує всього 36,9 тисяч осіб (безпосередньо самі українці – 31 тис. та лемки – 5,9 тис.) Песимістичні прогнози ОУП (Організації Українців у Польщі) справдилися. Їхні кволі протести щодо фальсифікації статистичних даних вже на етапі збору ніхто не взяв до уваги ані у Польщі, ані в Україні.

Насправді, згідно з приблизними даними, у Польщі мешкає від 300 до 600 тисяч етнічних українців (тобто щонайменше разів у 10 (!) більше, ніж за даними GUS). Переважна більшість їх потерпіла від т.зв “акції Вісла” у 1946 році і були насильно виселені із земель Закерзоння та розсіяні по цілій території сучасної Польщі. Зараз уряд цієї країни має намір посилити асиміляторську політику щодо українців і з цією метою свідомо фальсифікує статистичні дані. Така низька цифра дає змогу Польщі твердити про мононаціональну державу та утискати національні меншини, однією з найчисельніших з яких є українці.

Цікаво, що статистичні дані були оприлюднені якраз напередодні ухвалення спільної заяви парламентів України та Польщі щодо подій на Волині у 1943 році. У такий спосіб польська сторона продемонструвала своє відверто зневажливе ставлення до України.

Враховуючи вище наведене, УНА-УНСО вимагає:
Від Верховної Ради дати належну оцінку недружнім щодо України крокам з боку Польщі.

Від Уряду та Президента України належного дипломатичного реагування на недружні щодо нашої держави кроки.

Польща повинна оприлюднити об”єктивні дані про кількість українців та забезпечити їх національні потреби.


УНСО-інформ

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины