28 серпня 2003

Скільки потрібно часу щоб зрозуміти хто в Україні є наркодилером?


Відповідь на це непросте запитання вже одного разу дала СБУ. Хоча сама Служба Безпеки є непридатною до оборони інтересів держави, що було яскраво продемонстровано у випадку із Дністровською ГАЕС - насолити колєгам по цеху, вони мастаки.

Зокрема такою була, на перший погляд, справа із викриттям наркодилерів із податкової. Хтось може ствердити, що рили під Генпрокурора, але факт причетності до організації торгівлі наркотиками працівників податкової міліції і за сумісництвом колег Генерального прокурора – незаперечний.

Але пригадаємо обставини справи. Службою безпеки України в період з 14 по 26 березня поточного року проведено операцію, в результаті якої знешкоджено злочинне угрупування, що займалося незаконним виробництвом та розповсюдженням особливо небезпечного синтетичного наркотику фентанілу. Цей наркотичний засіб, відомий також як „китайський білок”, є подібним до героїну за впливом на організм людини, але у десятки разів потужніший.

Операцію розпочато 14 березня 2003 року шляхом оперативної закупки вказаного синтетичного наркотику. Проведення зазначеного заходу здійснювалося із санкції заступника Генерального прокурора України Медведька О. І. В результаті цієї закупки із незаконного обігу вилучено 557 грамів фентанілу (брутто), до кримінальної відповідальності притягуються 3 особи, громадяни України Нескоромний Олег Вікторович, Шаманський Віталій Федорович − колишні співробітники податкової міліції у м. Києві та Павлов Сергій Сергійович, студент Київського інституту фізичної культури та спорту.

В той же день за місцем проживання Нескоромного О. В. вилучено додатково 640 грамів фентанілу (брутто).

Під час проведення подальших оперативно-розшукових заходів, спрямованих на виявлення підпільної нарколабораторії із виробництва фентанілу, 26 березня поточного року із незаконного обігу вилучено зазначену речовину у висококонцентрованій формі, в обсягах, еквівалентних 20 кг кінцевого продукту. Ліквідовано нарколабораторію із виробництва цієї речовини, затримано її організатора Луцика Валерія Валерійовича, громадянина України, непрацюючого, який також притягується до кримінальної відповідальності.

Таким чином, всього у ході операції вилучено 21 кг 97 грамів фентанілу (брутто) та обладнання, що використовувалося для виробництва наркотику.

Стосовно затриманих наркоділків спецпідрозділом СБУ як органом дізнання порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 („незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів”). Нескоромному О. В. за погодженням із Генеральною прокуратурою з санкції суду обрано запобіжний захід − взяття під варту, щодо решти обвинувачених − підписка про невиїзд.
В ході проведення оперативно-розшукових та слідчих дій за вказаною справою даних щодо причетності керівництва ДПА України, у тому числі й нинішнього Генерального прокурора України, до діяльності наведеного вище організованого злочинного угрупування не отримано.

Отже маємо підтвердження факту і заперечення причетності Генерального прокурора. А хто запитував про його причетність і з якого часу СБУ береться коментувати не хід слідства а причетність до справи тих чи інших осіб? Отож. Далі ще цікавіше. 1 квітня поточного року прес-центром СБ України проведено прес-конференцію, в ході якої висвітлено деякі результати діяльності Служби безпеки в сфері боротьби з наркобізнесом, у тому числі й проведені протягом 2002-2003 років операції, в результаті яких із незаконного обігу всього вилучено понад 40 кг фентанілу.

В цей час завершується досудове слідство за вказаною кримінальною справою, найближчим часом її матеріали буде передано до суду.

В ході роботи по справі будь-якого втручання Генеральної прокуратури України, що перешкоджало б проведенню необхідних слідчих та оперативно-розшукових заходів, не було.

Не тільки причетності не виявлено але і перешкод жодних не чинила та структура яку очолює особа щодо якої “в ході проведення оперативно-розшукових та слідчих дій за вказаною справою даних щодо причетності... нинішнього Генерального прокурора України, до діяльності наведеного вище організованого злочинного угрупування не отримано”. Цікаво правда? Наскільки неприховано натякується, що той про кого ви думаєте відношення до цього не має.

Ще весною було зрозуміло, що Піскунові не довго носити прокурорську булаву. Подібний захист з боку СБУ більше скидався на атаку. Цікаво це була власна ініціатива Радченка чи його попросили активізуватися. Коли припустити, що голову СБУ попросили то зрозуміло чому він не відмовив, бо добре знав, що його теж попросять з посади. Як не намагався Радченко якісно обслуговувати існуючий режим йому теж незабаром вкажуть місце. І це місце вже не буде ні таким теплим, ні таким вигідним.

В ході проведення оперативно-розшукових та слідчих дій за вказаною справою даних щодо причетності керівництва ДПА України, у тому числі й нинішнього Генерального прокурора України, до діяльності наведеного вище організованого злочинного угрупування не отримано.

Від часу розголошення інформації у справі “фентанілу” минуло майже півроку – результатів жодних, коли результатом не рахувати те що сталося – наркотики конфісковані а злочинці відпущені. Саме так виглядає справа сьогодні. І жодних підстав думати, що завтра вона буде виглядати інакше немає.

Тарас Близнюк

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины