14 січня 2004

Котра спроба буде вдалою


Чергова спроба розв‘язати затяжну парламентську кризу договірним шляхом зайшла в тупик. Усі попередні домовленості, досягнуті лідерами фракцій на погоджувальній раді увечері 12 січня, було порушено вранці наступного дня.

Так, цього разу не було завивання футбольних сирен і натягнутих на мікрофони презервативів, депутати з обох сторін барикад поводилися цілком коректно, - але факт залишається фактом: криза залишається нерозв‘язаною.

Ось як коментує події у Верховній Раді Андрій Шкіль, народний депутат, фракція БЮТ:

– У опозиції було головне моральне завдання – скласти свої пропозиції щодо врегулювання кризової ситуації. Тому ситуація така, що не ми не погоджуємося, а якраз більшість. Головна теза опозиції в тому, що дворучне голосування за конституційну реформу – це незаконно. Тому думаю, що говорити про те, що вимоги опозиції неадекватні – це дурниці.

На наш погляд усе просто - відкликається підпис Литвина, приймається Закон про пропорційну систему, після цього голосуйте собі в парламенті усі три проекти по зміні конституційної реформи.

На мою думку, перспектив запрацювати парламенту на цьому тижні небагато. Головно через те, що більшість з різних причин сама не зацікавлена в цій роботі. Зараз м’яч перебуває на полі більшості. Вони розуміють, що пропозиції – це одностайне рішення трьох політичних фракцій, а це як мінімум 153 депутатів, без яких за будь-яких обставин робота парламенту буде заблокована. І якщо більшість з комуністами може домовитися з певних питань, є деякі речі, які без цих трьох фракцій ніколи не пройдуть.

Якщо наші пропозиції не будуть прийняті до уваги, тоді ми не будемо брати участі і в парламентській роботі. На мою думку, чітко і однозначно можна стверджувати, що вся вина за руйнування парламентаризму лежить на тих, хто несе відповідальність за голосування 24 грудня.

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины