14 квітня 2004

Шлях України


Звичайно він є і, довший час буде, тернистим. Новітня історія невтомно нагадує нам, що право сильного є найнезаперечнішим правом. Отже, щоб мати право треба мати силу. Звідкіля ж тій силі в Україні взятися?

Відмова від третьої у світі ядерної потуги не спричинилась до утворення "моральних" важелів впливу на світову спільноту. До цього часу жоден із представників пануючих кланів не зумів ними вдало скористатися. З безсилля сили Україна видобути не змогла, а саму силу безпідставно і незворотньо втратила. Хоча приміром Ізраїль із свого безсилля випродукував потужну силу, а Індія з Пакистаном таки змогли усупереч волі світового співтовариства увійти до ґрона сильних. Отже в цьому напрямку пошук є довгим і невдячним.

Інший напрямок, який був підставою панування давньої України, ганебно нехтується, Жоден з керманичів держави навіть не спробував використати геополітичне розташування України. Надалі експлуатується образ меншого брата Росії та меньшовартісного європейця. Розташування – ця одвічна перевага України над рештою світу, цікавить лише, як джерело теоретичних досліджень, жменьку західних інтелектуалів. Україна розташована на межі двох світів і треба бути повним йолопом, щоб з цього не скористатись. Висновки очевидні – не користаються.

Перевага геополітичного розміщення ще не причина пихи, ним необхідно вигідно розпорядитися. Шляхи сполучення – ось найважливіша перевага України. Це й газо-нафтотранспортна система, й шляхове і повітряне сполучення, й електромережі і т. д.

Лише через Київ пролягає шлях із Азії до Європи. Недарма ж наша знать зветься шляхтою. Саме завдяки контролю над шляхами та здійсненням охорони вантажів й збагатилися наші предки. Великий Шовковий шлях пролягав через усю Україну, і примноження українських земель здійснювалося саме задля збільшення контрольованої частини шляху.

Невже досвід "прадідів великих" не стане нам дороговказом для виходу із застійної кризи? Думаю питання риторичне. Для того щоб йти потрібно провадити, потрібна провідна верства, яка бере на себе усю відповідальність за пройдене й досягнуте. Лише усунення гальмівної причини дозволить Україні розпочати рух.

Н.К.

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины