14 квітня 2004

"Треба мати сміливість програвати" - Володимир Литвин


8 квітня ставився на голосування законопроект про внесення змін до Конституції №4105, і всі про це прекрасно знали. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин на конференції "Відкритість парламенту України: регіональний вимір".

Він зазначив, що Олександр Мороз вніс до законопроекту уточнення, а не доповнення, як це намагаються подати, мотивуючи, що депутати не проголосували за законопроект, оскільки там було доповнення.

Він зазначив, що номер, який був зачитаний під час голосування, є номером, "яким реєструється прийнятий закон у протокольному відділі відповідного підрозділу ВР".

Литвин зазначив, що "це вперше робилося, оскільки зміни до Конституції ще не приймалися. "Всі прекрасно знали, за що голосували", - наголосив Литвин.

Він зазначив, що під час погоджувальної ради лідерів фракцій і груп парламенту він зачитав формулювання, в якому був і номер, яким реєструється прийнятий закон у протокольному відділі.

"Я зачитав всім, в тому числі Степану Гавришу і Олександру Задорожньому", - зазначив Литвин.

Він сказав, що після цього переговорив з президентом України, з головою КС щодо внесення доповнення Морозом, яким передбачалося, що зміни до Конституції будуть введені після президентських виборів.

Литвин зазначив, що попросив ще лідера фракції СДПУ(О) Леоніда Кравчука також переговорити з Президентом України Леонідом Кучмою, "бо я знав, що у випадку неприйняття (йдеться про зміни до Конституції – УНІАН) будуть шукати крайнього".

"Треба мати сміливість програвати", - наголосив спікер.

Він наголосив, що ВР України відхилила законопроект щодо внесення змін до Конституції №4105 і тому він не може розглядатися протягом року. Він наголосив на тому, "що на компроміси з КС я не піду, якби мене не гнули і які б публікації про мене не вміщували" і переголосування даного законопроекту не буде.

Він зазначив, що реально за законопроект 4105 проголосувало 289 народних депутатів, оскільки не були вилучені 5 карток народних депутатів, які не були присутні в сесійному залі. За його словами, це неможливо було зробити з технічних причин.

Литвин переконаний, що зміни до Конституції вносити необхідно, але зазначив, що те, яким методом намагалися їх внести, "дискредитувала" саму ідею.

УНСО-Інформ

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины