19 березня 2010

Невідомі намагалися зруйнувати пам'ятний знак активістам ОУН у Бабиному Яру


19 березня 2010 Громадська організація Фундація імені Олега Ольжича засуджує акт вандалізму, вчинений у лютому в меморіальному комплексі Бабин Яр у Києві. Невідомі особи пошкодили пам'ятний знак загиблим активістам Організації українських націоналістів.
Про це повідомив генеральний директор фундації Сергій Кот на брифінгу в Києві в п'ятницю, 19 березня.

За його словами, 21 лютого члени фундації спільно з іншими організаціями прийшли до меморіального хреста, щоб віддати данину поваги українським патріотам і вшанувати пам'ять Олени Теліги. При цьому учасники заходів побачили, що в основі дерев'яного хреста з'явився надріз.

"Це умисна акція, яка, очевидно, спрямована проти української пам'яті, проти самого українського духу. Ця акція є викликом українській суспільної моралі", - заявив Кот.

Кот також повідомив, що раніше, 15 липня 2009 року, вандали звалили меморіальний хрест, а також розбили гранітну плиту з написом: "Українським патріотам". Тоді його організація звернулася із заявою до президента, Кабміну, Київміськадміністрації, щоб хрест був реставрований і відновлений.

Шевченківське райуправління київської міліції порушило кримінальну справу, і в даний момент триває слідство. Свої депутатські запити в силові відомства від імені народних депутатів фракції НУ-НС Миколи Кульчицького, Івана Стойка, Володимира Карпука, Володимира Мойсика, Ярослава Кендзьора, Володимира В'язівського із проханням розслідувати даний акт вандалізму в Бабиному Яру.
УНСО-інформ

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины