19 квітня 2010

“Німеччина винувата в тому, що я втратив сенс життя” - Іван Дем'янюк


У вівторок, 13 квітня, в суді було зачитано заяву І. Дем’янюка, першу від початку процесу в Мюнхені в листопаді 2009 року. 89-річний обвинувачуваний стверджує, що його “силоміць депортували до Німеччини”, де використовували проти його волі.

“Вважаю нестерпною несправедливістю те, що Німеччина намагається перетворити мене, військовополоненого, на військового злочинця”, – написав підсудний. Заяву зачитав адвокат, а автор тексту нерухомо лежав на ношах.
“Німеччина винувата в тому, що я втратив сенс життя, сім’ю, щастя, будь-яке майбутнє та надію”, – наголосив обвинувачуваний. “Я вдячний тим лікарям, які допомогли мені зменшити біль і витримати цей процес, який вважаю тортурами”, – підсумував він.

Як відомо, суд над Іваном Дем’янюком розпочався 30 листопада 2009 року, хоча адвокати наполягали, що їхній підзахисний дуже старий і слабкий, аби витримати процес. Проте медична експертиза визнала його достатньо здоровим, щоб бути присутнім на суді.

1988 року І. Дем’янюка було засуджено в Ізраїлі до страти за злочини проти людства, проте 1993-го звинувачення було знято. Як з’ясувалося, його прийняли за іншу людину. Але під час слідства ізраїльська влада зібрала інші докази добровільної співпраці Івана Дем’янюка з нацистами.

Підсудний не згоден із висунутими звинуваченнями. За його словами, з 1942-го по 1945 рік він перебував у концтаборі як військовополонений.

У січні один із тих, хто вижив у концтаборі “Собібор”, не розпізнав охоронця в І. Дем’янюкові.УНСО-інформ

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины