8 травня 2010

За сприяння Шкіля та Тимошенко на Прикарпатті спорудили Пантеон слави героям УПА


Цими днями в селі Стрілки, що на Старосамбірщині, урочисто відкрили та освятили пам’ятник воїнам Української Повстанської Армії, що загинули у національно-визвольній боротьбі в 40-50-х роках від рук енкаведистів. В освяченні меморіального комплексу взяли участь представники місцевої влади, духовенства, небайдужі мешканці, а також депутати Львівської обласної ради. Про це повідомили у прес-службі «Фонду розвитку України».

Нагадаємо, впродовж кількох років мешканці села звертались до різних інстанцій з проханням допомогти у перепохованні останків загиблих односельчан, які знаходились під землею на території залізничної станції. Та всі старання були марними. Минулого року за сприяння нардепа Андрія Шкіля справа зрушила з місця.

«Загиблих героїв потрібно шанувати. Саме тому з цим питанням я звернувся до тоді ще прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка долучила до співпраці управління Львівської залізниці. Тому ми змогли профінансувати спорудження меморіалу та облаштувати територію довкола нього, аби сьогодні перед нами постав цей величний пам’ятник на знак поваги до людей, що віддали своє життя за незалежність Української держави», - пояснює Андрій Шкіль.

Пошуками та розкопками останків воїнів–жертв НКВД займалось комунальне підприємство Львівської обласної ради з питань пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій «Доля». Демонтаж залізниці, підготовчі роботи зі зведення пантеону та експертиза виявлених останків тривали кілька місяців. Проте 232 юних героїв нарешті гідно спочиватимуть у спільній братській могилі.


УНСО-інформ

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины