21 травня 1994

ПРАВЕДНІСТЬ МОСКОВСЬКИХ БАТЮШОК


"Хлібороб"

ЛІТО 1992 року. Після об'єднання частини свідомого духовенства Української Православної Церкви (Московського Патріархату) з Українською Автокефальною Церквою була утворена врешті-решт єдина Українська Православна Церква Київського Патріархату, яку зараз очолює Патріярх Київський і всія Руси - України Володимир (Романюк). Але надії на те, що після цього об'єднанню запанує на Україні серед православних християн спокій не виправдались.

Реакційне промосковське священництво, підбурюване московським патріярхом Алексієм зібрало в Харкові собор, який не був канонічним, оголосили Анафему національно свідомим священникам, заявили про свою вірність Москві. Як і слід було чекати, залишили за собою храми, по закону мали б належати УПЦ КП як правонаступниці усього церковного майна. Держава ж, як це часто на жаль буває, зайняла в цьому питанні злочинний нейтралітет. В цей тяжкий час посильну допомогу українському православ'ю надала Українська Народня Самооборона, котра тільки-но спиналася на ноги. Відділи УНСО взяли під свою охорону від московських фанатиків багато українських храмів по всій державі, в тім числі й Володимирівський Собор у Києві. Кілька разів УНСО змушена була силою повертати деякі храми, котрі московські батюшки не хотіли покидати, хоча це і є компетенцією державних органів.

Московські духовні пастирі часто люблять говорити про свою боговибранність, побожність, аскетизм. Щоб довести протилежне, зупинюсь на деяких епізодах літа 1992 року.

Вінниця: відділ УНСО захоплює єпархіяльне правління, де правив архієпископ УПЦ МП АГАФАНГЕЛ, який не хотів повертати загарбане майно справжнім господарям УПЦ КП. При поверховому огляді архієпископських покоїв було виявлено: самогон, як в пляшках так і в трилітрових банках, 15 пляшок кон'яку, вино та вишукані страви. На другому поверсі спояло два ліжка, довкола яких лежали використкні та ще не бувші у вжитку презервативи, цигарки, порнографічні журнали. Також там був і відеомагнітофон. Коли його ввімкнули, то виявилось, що на касеті був записаний фільм про “любов” російської Імператриці Катерини II з породистим жеребцем. Як бачимо, московські батюшки не квапляться позбутися суєти мира цього.

Київ. Коли сотня УНСО опанувала трапезним залом Києво-Печерської Лаври, через несприятливі обставини у них було мало часу все детально оглянути. Хоча й тут дещо встигли побачити. А саме: вишукано накритий стіл делікатесами, серед яки були банки чорної ікри, також горілка, і навіть французьке шампанське. По різних закутках канцелярії валялась жіноча білизна.

Подібні випадки спостерігалися і в інших церквах різних міст України. Ось так “праведні” батюшки жирують в українських святинях, захоплених Московським патріархатом.

В. Пальчик

© УНА-УНСО. Передрук матерiалiв можливий лише з посиланням на http://www.una-unso.org!
Новости Украины